HİZMET ALANLARIMIZ

DEPRESYON

KAYGI BOZUKLUKLARI

FOBİLER-KORKULAR

Sosyal Fobi

Uçak Fobisi

Hayvan Fobileri

Dişçi Fobisi

Karanlık Fobisi

Kapalı Alan Fobisi

Araba Kullanma Fobisi

Kalabalık Fobisi

Asansör Fobisi

Evlilik Fobisi

PANİK ATAK

STRES

ÖFKE VE AGRESİF TUTUMLAR

BAĞIMLILIKLAR

Alkol Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

Bilgisayar ve Oyun Bağımlılığı

TAKINTILAR

TRAVMALAR

SUÇLULUK DUYGULARI

İLETİŞİM SORUNLARI

KAYIP VE YAS SÜRECİ

HİPNOZLA ZAYIFLAMA

ERGEN SORUNLARI

ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

SINAV KAYGISI

ÇOCUK DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI

TIRNAK YEME

ALT ISLATMA

EVLİLİK VE İLİŞKİ SORUNLARI

ALDATMA SORUNLARI

CİNSEL SORUNLAR

VAJİNİSMUS

HAMİLE KALAMAMA

DOĞUM KORKUSU

MİGREN VE BAŞ AĞRILARI

ALERJİLER

CİLT RAHATSIZLIKLARI

KRONİK KABIZLIK

HİPNOZLA DOĞUM

 
Facebook
 
TERAPİ NOTLARIM

TUTULAMAMIŞ YAS
Özellikle ebeveyn kayıplarında, çocuğun yas sürecini etrafındakilerle birlikte yaşaması, hissetmesi, duygularını ifade edebilmesi çok önemli. Çoğu zaman, koruma amaçlı çocuğu yas ortamlarından uzak tutarken, ileriki hayatına yansıyacak duygu sıkışmalarına neden olabiliyoruz.

Danışanım başarılı bir üniversite öğrencisiydi. Son zamanlarda etrafına karşı artan öfke, tahammülsüzlük, agresiflik yüzünden annesi tarafından terapiye getirildi. Hikayesini alırken babasından bahsetti. Küçükken kaybetmişti. Terapi öncesinde babasına olan duyguları oldukça olumsuzdu. Hayatını mahveden, ailede şiddet uygulayan, şizofren biriydi. Onlara çok çektirmişti.

(Hipnoterapide giren benlik ile çıkan benlik arasındaki büyük değişim, kişinin hayatında da dönüm noktası olacak büyük dönüşümlere vesile olur. Danışanımla gerçekleştirdiğimiz bu tek seansla bu değişimi bire bir yaşadık)

Terapiye girerken babasından nefretle bahseden genç, regresyon esnasında babasıyla olan hatıralarına gitti. Babası nasıl biri olursa olsun "o bir çocuktu" "ona ihtiyacı vardı" "baba desteği istiyordu" "babasının hep yanında olsundu"

Gençliğe ilk adım attığı yıllarda babasını kaybetmişti. Ama etraftaki insanlar yüzünden babası öldükten sonra, baba eksikliğinin üzüntüsünü, özlemini, onu sevdiğini ifade edememişti. Hipnoterapi esnasında babasıyla buluştu ve ona samimi duygularını ifade etti. Sevdiğini, çok özlediğini, onsuz yalnız hissettiğini, hiç unutmayacağını, hep yanında hissedeceğini... Hipnoz altında gerçek hayatta yapamadıkları vedalaşmayı yaptılar ve yarım bırakılmış hikaye tamama erdirildi. 
Sonraki günlerde, annesi arayarak çok değiştiğini söyledi. Şaşırmadım. Çünkü geçmişte sıkışmış duygular ve enerji salıverilmiş ve bugünü iyileştirmişti.

Bugüne ait sorunlarımızın nedenini şimdide ararız ama çoğu zaman geçmiştedir. Geçmişi iyileştirdiğimizde bugünümüz de iyileşir...

 

HASTALIĞIN MESAJINI ALINCA

"Canım Cahide hocam ❤️ size canim demek  istiyorum çünkü gerçekten  canımsınız ❤️ bugün hastaneye gttim ve kistlerden kurtulduğumu öğrendim. 15 gün önce olan görselde  var bugün hiç bisey yok nasıl mutlu oldum nasıl sevindim ben başardım , onlara ihtiyacım olmadığını anladılar ve gttiler  teşekkür ediyorum cahide hocam  2. Mucizemde sizinle oldu ❤️"

Aslında genç danışanımla başka problemler üzerine çalışıyorduk. Geldiği son seansta morali bir hayli bozuktu. Rahminde kistler oluşmuştu. Hem verdiği rahatsızlık, hem de etrafındakilerin olumsuz telkinleri onu etkilemişti. 
Diğer problemleri bir kenara alıp hastalığıyla ilgili çalışma yaptık. Hastalığı olumsuz bir şey, bir düşman değil de, bir misafir gibi gördük. Mesaj vermeye gelmişti. Hipnoterapide hastalığa mesajını sorduk. Bakış açısını tamamen değiştirip, etraftan gelen olumsuz telkinlere de kendimizi kapattık. Ev çalışmalarını alıp umutla ofisten ayrıldı. Sadece 15 gün sonra gelen bu samimi mesaj da, benim için sevinç ve şükür vesilesi oldu...

 

EŞİNLE OLAN SORUNUNUN NEDENİ ÇOCUKLUĞUNDA OLABİLİR Mİ?

Çocuklukta yaşanan olumsuzluklar, sağlıksız ilişkiler, bazı toplumsal kabullenmişlikler gibi etkenlerle hayatımızda "sıkıştığımız" kısır döngüler oluşabilir. İşin kötüsü çözülmeyen bu problemler, tekrar tekrar hayat sahnemizde karşımıza çıkar ve bizi mahveder.
Örneğin danışanım ilişkilerinde sorun yaşıyordu. En sonunda eşiyle ciddi derecede arası açılmıştı. Ona eşini değiştirmek gibi bir şansımızın olmadığını, ancak kendisini değiştirirse pekçok şeyin değişeceğini söyledim. Hipnoz esnasında çocukluğuna gitti. Küçük bir kız çocuğuyken yaşadığı birtakım olaylar sonucu "çirkinim" "değersizim" "sevilmeye layık değilim" kodlaması yapmıştı. Ve hayatında hep bu inancın yansımasını görüyor, sevilmiyordu. Farkına varıp bilinçaltı düzeyde kodları değiştirdik. Olumsuz duyguların yerine olumlularını yükledik. Terapiden birkaç gün sonra aradı. Eşini arayıp barışmıştı. Hatta eşi sonradan "o telefondaki sanki sen değildin" demiş, hayretini ifade etmişti.
Tek seansla bu kadar değişim... Hipnoz güzel şey...GÜRÜLTÜDEN RAHATSIZ GENÇ

Bazen sorunlarımızın kaynağını şimdide ararız ama çözüm için geçmişe yolculuk yapmamız gerekebilir. Danışanım seslere karşı aşırı duyarlılık geliştirmişti ve bu hassasiyet çoğu zaman sevdiklerine öfke olarak yansıyordu. Regresyon terapisi sırasında geçmişinde, kavga gürültüyle geçen "gürültülü" bir çocukluğa şahit olduk. Artı olarak tutulamamış bir yas da vardı. Geçmişte gerekli düzeltmeleri yaptığımızda ve de ölen ebeveynle vedalaşıp, ruhsal parçaları toparladığımızda büyük bir değişim ve iyileşme kendiliğinden geldi...

 

 

 

ANNE KARNINDA BAŞLAYAN SORUNLAR

Danışanlarımızın hayatlarında köklü değişimlere vesile olabilmek güzel bir duygu. Onlardan gelen geribildirimler bizi ziyadesiyle mutlu ediyor. Danışanım bugüne ve bugündeki yakınlarına dair sorunlarla gelmişti. Oysa hipnoz esnasında birebir yaşadık ki, sorunların kaynağı daha o doğmadan yaşananlardı. Annesinin stresli hamileliğinden başladık, doğumunu bizzat yaşadık, bebeklikteki sıkıntıları çözümledik. Aile sistemindeki tıkanıklığı keşfederek akışı tekrar sağladık. Danışanım tarif edilemeyen bir güzel duygu durumu içinde olduğu, hayata bakışı değiştiği ve çevresindeki insanlar bile bu duruma ayak uydurduğu için çok mutlu 
Hipnoterapi hayatınıza hayat katar...

 

 

 

DİKKAT EDİN! SÖYLEMLERİNİZ ÇOCUKLARIN İÇ SESİ HALİNE GELİR

Dikkat edin! Çocuklarınızla yaptığımız konuşmalar, onların iç sesi haline gelir. 
Bir danışanımın annesi, ona henüz küçükken "yemek yemezsen hasta olursun" iç sesini ona yerleştirmişti. Ve danışanım bu iç sesle hep yemeye ve kilo almaya devam etti. Üstelik az yediği zamanlarda kendini hasta hissetti.
Hava soğuksa hasta olursun, kimseye güvenmemek lazım, trafik çok tehlikeli, zenginlik kötüdür, hayvanlardan uzak dur, mikrop kaparsın, elimi tutmazsan kaçırırlar, sokaklar güvenli değil, erkekler kötüdür...
Bunun gibi yüzlerce iç ses yerleştiriyoruz çocuklarımıza. Kendi korkularımızı, kaygılarımızı onlara aktarıyor ve onların ömür boyu bu olumsuz kodlamalarla yaşamasına neden oluyoruz.
Sizce de büyük bir vebal değil mi 

 

 

HİÇLİKTEN VARLIĞA

"Doğduğumuz andan itibaren varlık başlıyor, oysa ben doğduğumda hiçlik başladı" dedi hipnozda... Doğumu travmatikti. Ama doğmadan önce başlamıştı hayatını hiçlikle yaşamasına neden olan duygular. O yüzden bilinçaltı onu minicik bir cenin olduğu zamanlara götürdü. Annesinin karnında travmasını tekrar deneyimledi, tüm yüklerini bıraktı, değişti, dönüştü ve yepyeni, pırıl pırıl bir enerjiyle yeniden doğdu hayata... Gözlerinin içi gülüyordu. Çok değerliydi,  biricikti bu dünyada. Ve bu dünyanın ona ihtiyacı vardı. Yepyeni bir hayata adım atarken, iyileştirdiği küçük çocuğuyla  birlikte gülümseyerek ofisten ayrıldı...
Arkasında, onları hayret makamında izleyen bir terapist bıraktığının farkına bile varmadan...

 

 

ŞEKERLERİ FAZLASIYLA HAKETTİ

Küçük danışanıma istediğin kadar alabilirsin dedim.  Şekerleri fazlasıyla haketti. Neden mi? Çünkü dişçi fobisi vardı ve diş hekimine gittiğinde koltuğa bile oturamıyordu. 
Onunla sadece 2 seans çalıştık. 2. seansın hemen arkasından diş hekimine yolcu ettik. Çıkışta annesiyle teşekküre geldiler. İkisi de çok mutluydu ve bir yetişkinden bile daha rahat ve cesur bir şekilde tedavisini olup gelmişti. Yüzündeki gülümseme görmeye değerdi. Tabi terapistinin mutluluğu da...  

 

 

 

 

 

 

 
Paylaş