DEPRESYON

KAYGI BOZUKLUKLARI

FOBİLER-KORKULAR

Sosyal Fobi

Uçak Fobisi

Hayvan Fobileri

Dişçi Fobisi

Karanlık Fobisi

Kapalı Alan Fobisi

Araba Kullanma Fobisi

Kalabalık Fobisi

Asansör Fobisi

Evlilik Fobisi

PANİK ATAK

STRES

ÖFKE VE AGRESİF TUTUMLAR

BAĞIMLILIKLAR

Alkol Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

Bilgisayar ve Oyun Bağımlılığı

TAKINTILAR

TRAVMALAR

SUÇLULUK DUYGULARI

İLETİŞİM SORUNLARI

KAYIP VE YAS SÜRECİ

ZAYIFLAMA

ERGEN SORUNLARI

ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

SINAV KAYGISI

ÇOCUK DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI

TIRNAK YEME

ALT ISLATMA

EVLİLİK VE İLİŞKİ SORUNLARI

ALDATMA SORUNLARI

CİNSEL SORUNLAR

VAJİNİSMUS

HAMİLE KALAMAMA

DOĞUM KORKUSU

MİGREN VE BAŞ AĞRILARI

ALERJİLER

CİLT RAHATSIZLIKLARI

KRONİK KABIZLIK

 
Facebook
 
KALP MERKEZLİ HİPNOTERAPİ

KALP MERKEZLİ HİPNOTERAPİ NEDİR?

Kalp Merkezli Hipnoterapi, klasik hipnoterapinin çeşitli tekniklerle zenginleştirilmiş halidir. Klasik hipnoterapiden farkı zihni, duyguları, bedeni ve enerjiyi aynı anda terapi içinde kullanmasıdır. Deneyimsel bir terapi oluşuyla klasik telkin içeren hipnoterapiden farklıdır.

Kalp Merkezli Hipnoterapi Diane Zimberoff tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir ve terapi sistemi hümanistik yaklaşımdan ve traspersonal psikolojiden esin almıştır. Kalp merkezli Hipnoterapide insan, aklı, duyguları ve ruhu ile bir bütün olarak ele alındığı ve değişim bu üç alanda gerçekleştiğinden oldukça etkili sonuçlar alınır.

Kalp Merkezli Hipnoterapi seanslarında terapist danışanını hipnoterapi vasıtasıyla sorunun kaynağına götürür. İşte bu noktadan sonra diğer terapilerden farklı olarak, orada sıkışmış olan travma, duygu boşalım teknikleri ile dışarı atılır. Sonrasında yapılan kalp merkezli enerji çalışmaları ile süreç tamamlanmış olur.

Kalp Merkezli Hipnoterapi sadece psikolojik sıkıntılarda değil, fiziksel hastalıkların iyileşmesinde de etkin bir yöntemdir. Hastalıkların altında yatan duygu ve düşünce kalıpları da hipnoterapi vasıtasıyla tespit edilerek temizlenir ve iyileşme süreci başlatılmış olur.

Kalp Merkezli Hipnoterapi çok kısa sürede büyük değişimler sağlar. Terapiden çıkan kişi çoğu zaman hayatına yepyeni bir başlangıç yapar. Sayfa Kategorisi: HİPNOTERAPİ
 
Paylaş