HİZMET ALANLARIMIZ

DEPRESYON

KAYGI BOZUKLUKLARI

FOBİLER-KORKULAR

Sosyal Fobi

Uçak Fobisi

Hayvan Fobileri

Dişçi Fobisi

Karanlık Fobisi

Kapalı Alan Fobisi

Araba Kullanma Fobisi

Kalabalık Fobisi

Asansör Fobisi

Evlilik Fobisi

PANİK ATAK

STRES

ÖFKE VE AGRESİF TUTUMLAR

BAĞIMLILIKLAR

Alkol Bağımlılığı

Sigara Bağımlılığı

Bilgisayar ve Oyun Bağımlılığı

TAKINTILAR

TRAVMALAR

SUÇLULUK DUYGULARI

İLETİŞİM SORUNLARI

KAYIP VE YAS SÜRECİ

HİPNOZLA ZAYIFLAMA

ERGEN SORUNLARI

ÖZGÜVEN EKSİKLİĞİ

SINAV KAYGISI

ÇOCUK DAVRANIŞ BOZUKLUKLARI

TIRNAK YEME

ALT ISLATMA

EVLİLİK VE İLİŞKİ SORUNLARI

ALDATMA SORUNLARI

CİNSEL SORUNLAR

VAJİNİSMUS

HAMİLE KALAMAMA

DOĞUM KORKUSU

MİGREN VE BAŞ AĞRILARI

ALERJİLER

CİLT RAHATSIZLIKLARI

KRONİK KABIZLIK

HİPNOZLA DOĞUM

 
Facebook
 
HASTALIKLARDA HİPNOTERAPİ

   

HASTALIĞIN NE SÖYLÜYOR
Her hastalığın bir mesajı vardır. Sen o mesajı bulup yüzleşmediğin sürece ne yaparsan yap hastalık seni bırakmayacaktır. 
Kendi kendimize bu mesajları okumakta zorlanıyorsak hipnoz harika bir yardımcıdır. Zira hipnotik durumda bilinçaltımızla doğrudan iletişimi yakalarız. Bedenimizde ve hücre hafızamızdaki olumsuz kayıtlara ulaşır, mesajı alır, üstelik bilinçaltı düzeyde bir temizlemeyle hastalığa güle güle deriz.

Bedenimiz içsel düşünce ve inançlarımızın bir aynasıdır. Öfke, hüsran, endişe, kayıp, kıskançlık, üzüntü, acı, yalnızlık, terk edilmişlik, umutsuzluk, ihanet, değersizlik hissi, başarısızlık vb. olumsuz duygular hücre hafızasında kaydedilirler. Ve bu duygular çözümlenmediklerinde bizi ruhsal olarak hasta ettikleri gibi, bedensel bir hastalık olarak da kendilerini gösterebilirler. Ve hastalığın bize verdiği mesajı almadığımız sürece dışarıdan gelen tedavi yüzeysel kalacaktır. Yapılan tedavilerle çoğu zaman semptomlar ortadan kaldırılır ama “hastalığa neden olan sebep” hala bilinçaltımızdadır. Bu yüzden hastalık bizi bırakmaz. Bazen aynı, bazen de farklı bir hastalık olarak, biz mesajı alana kadar tekrarlar durur.

Hipnoterapide sağlanan yüksek farkındalıkla hastalığa neden olan düşünce kalıbı ya da saplanılıp kalınan olaylar ortaya çıkarılıp temizlenir. Bu şekilde "içten dışa" çok etkili bir şifa süreci başlamış olur.Sayfa Kategorisi:
 
Paylaş